52550198_1048362715370347_8786022492129984512_o

איביי, אמזון, שופיפיי או שיווק שותפים במה כדאי לבחור כדי לייצר הכנסה נוספת דרך האינטרנט?

 

בסדרה שלי "מיומנו של יזם דיגיטלי" אני מתאר את הדרך האישית שלי בעולמות ה"כסף מהבית" / "כסף מהאינטרנט", אז אם עוד לא קראת ממליץ בחום להתחיל משם כי זה ייתן לך את הפרספקטיבה הנכונה של מישהו שכבר צעד בדרך הזאת עם כל הניסיונות, כשלונות והצלחות וכידוע – אין חכם כבעל ניסיון. 

אני יודע שמי שנמצא בתחילת הדרך, יש לו מלא חששות, פוחדים להפסיד כסף מצד אחד ופוחדים "לשרוף" זמן על כיוונים לא נכונים, לכן בפוסט הזה החלטתי לעזור לך ולפרוש בפניך את כל היתרונות והחסרונות של הפלטפורמות הכי גדולות בשוק למסחר אלקטרוני: אייבי, אמזון, שופיפיי ושיווק שותפים,  אלו הן בד"כ גם 4 הפלטפורמות שרוב הצעירים מתלבטים לגביהן הכי הרבה והפוסט הזה אני מקווה,  יעשה לך סדר בראש. 

שנתחיל? 

איביי: 

הפלטפורמה הותיקה והמוכרת שמאפשרת למכור את כל הג'אנק שהצטבר לכם בבית וגם בבית ההורים (באופן אישי עשיתי רק מזה כמה אלפי $), בנוסף בעזרת הפלטפומרה תוכלו להעלות פריטים שבכלל לא נמצאים ברשותכם, אלא אצל הספק שלכם בסין או ארה"ב וברגע שהקונה ירכוש את המוצר, אתם תרכשו את הסחורה מהספק במחיר מוזל יותר והרווח שלכם יהיה בין מחיר הקנייה למכירה (בניקוי עמלות), המודל העסקי הזה נקרא "דרופשיפינג". 

יתרונות: 

עלות כניסה נמוכה עד לא קיימת – 
כדי להתחיל לסחור באתר איביי, כל מה שתצטרכו זה לפתוח חשבון, לחבר אליו את חשבון הפייפאל שלכם, לצאת לדרך ולהתחיל למכור את כל השטויות שיושבים לכם בבית. 
אם תרצו לעסוק בזה בצורה קצת יותר מקצועית, תצטרכו להוסיף מוניטור וכלי למחקר שוק.. כלים שיכולים להסתכם ב30-50$ בחודש, מה שכמובן זניח ביחס לאפשרות לייצר הכנסה מחנות אחת או מרשת חנויות שתקימו. 

היתרון הגדול של איביי לדעתי בשיטת הדרופשיפינג היא בכך שאנחנו משלמים כסף לספקים רק אחרי שהלקוחות קונים ומשלמים לנו על המוצר, מה שאומר בגדול סיכון אפסי. 

חסרונות: 

דורש המון זמן.
כדי לגרום לחנות שלכם להצליח תצטרכו למלא אותה בהמון מוצרים מנישות שונות, לעשות מחקר שוק ולהעלות "ליסטים" לאוויר בקצב מהיר ויומיומי, 
הסיבה לכך נעוצה בכך שהמרווחים בין הקנייה למכירה בד"כ נמוכים ועל מנת לייצר רווחים גדולים צריך למכור כמויות גדולות של מוצרים (למרות שיש יוצא מהכלל ואפשר להרוויח גם סכומים יפים בחלק מהעסקאות). 

על עניין הזמן אפשר להתגבר בהמשך הדרך כשמוסיפים כלי אוטומוציה כמו מוניטור שמאפשר להעלות מוצרים בכמה קליקים בודדים  ובנוסף ניתן להעסיק עובדים וירטואלים (VA) שיעזרו לנו בתפעול החנויות מה שכמובן דורש עוד הוצאה כספית, אבל אם המודל העסקי בנוי נכון אין עם זה בעיה. 


למי זה מתאים? 

בעיקר לאנשים בתחילת דרכם בעולמות ה"כסף מהבית" כאלו שרוצים לקבל טעימה מהעולם הזה ולעשות את השקל הראשון אונליין ויחד עם זאת בוחרים לא להוריד את הסיכון לאפס (או קרוב לכך) ולהשקיע את הזמן שלהם מנגד כדי ליצור לעצמם עוד אפיק הכנסה. 
אם יש לכם את הכמה שעות פנויות ביום ואתם שונאי סיכון, כנראה שזו הפלטפורמה שאיתה אתם רוצים להתחיל. 


אמזון: 

כאחד שהקים חנות באמזון עבור יבואן ישראלי שגלגלה את המיליון דולר בשנה הראשונה שלה וגם כמנטור באקדמיה לאמזון, זהו עולם ומלואו, מדובר בפלטפורמה החזקה בעולם למסחר איקומרס עם שירותי לוגיסטיקה מדהימים שהלקוחות בארה"ב ובשאר המקומות בהם אמזון פעילה פשוט מכורים אליהם, 
רוצים דוגמא? נניח שאתם רוצים אפילו לחם וחלב אם תעשו את ההזמנה בערב כנראה שבבוקר למחרת זה כבר יחכה לכם ליד הדלת,  מדהים בכל קנה מידה. 


יתרונות: 

הלקוחות הקבועים של אמזון נמצאים ומחכים בקניון הוירטואלי הענק הזה עם הכרטיס אשראי בחוץ ורק מחכים לסלוק אותו, אין צורך לרדוף אחרי הלקוחות (תמיד אפשר לשלב מקורות תנועה חיצוניים אבל לא חייב בהתחלה), אם נתתם מענה איכותי לצורך של הלקוח, הרמתם עמוד מכירה שנראה טוב רוב הסיכויים שאם הלקוח הגיע אליכם לדף הוא גם יקנה. 

אין צורך להתעסק עם לוגיסטיקה ומשלוחים, אם בחרתם בשיטת הלוגיסטיקה של אמזון FBA, אתם יכולים לישון טוב בלילה כי אמזון תדאג לכך שהמשלוח שלכם יגיע ליעד שלו הרבה יותר מהר ממה שנדמה לכם ורוב הסיכויים שזה יקרה בלילה כשאתם בכלל ישנים. 

חסרונות: 

כדי להתחיל לסחור באמזון בשיטת הפרייבט לייבל (המותג הפרטי), תצטרכו להכין בין 30,000 – 40,000 ש"ח עבור המוצר הראשון שזה כולל ייצור, משלוח, שיווק, אריזה וכו'. 

בנוסף כדי לדעת לסחור ולא לעשות טעויות תצטרכו לקחת קורס איכותי כמו הקורס שאני ממליץ עליו בחום פה, או לקחת מנטור שילווה אתכם בדרך כדי למנוע מכם טעויות כואבות בכיס ולכך יש להכין עוד כ 10,000 – 20,000 ש"ח.

המסחר מתבצע בתוך הפלטפורמה של אמזון כאמור ולכן על כל דבר קטן שלא תעשו טוב (לדעתם) תסתכנו באזהרות וחסימת החשבון, דבר שדורש מהסוחרים לדלג בין הטיפות ולהיזהר ממש. 

סיפור יקר? 

לא בטוח.. כדי להקים דוכן פלאפל פשוט בצומת תצטרכו להיפרד מ200,000 ש"ח לפחות, ופוטנציאל ההכנסה…איך נאמר? רחוק מלהיות דומה. 

למי זה מתאים?

בעיקר למי שהחליט שהוא הולך על זה ALL IN, שהוא מתכוןן להשקיע את הכסף, הזמן והמאמצים כדי לייצר לעצמו אפיק הכנסה גדול ויציב שיכול להגיע גם לאלפי ועשרות אלפי דולרים בחודש כשעושים הכל כמו שצריך. 

שופיפיי: 

פלטפורמת המסחר העצמאית שגדלה משנה לשנה בקצב מפחיד ולא בכדי, הפלטפורמה מאפשרת לנו להקים חנות עצמאית בתוך כמה שעות מבלי לדעת לתכנת או שום דבר אחר בסגנון ובמקום לשלם למתכנת אלפי ואף עשרות אלפי שקלים על הקמת חנות דיגיטלית שופיפיי מאפשרת לנו את זה בעבור כ 30$ בחודש בלבד. 

יתרונות: 

פתיחה של חנות מסחר דיגיטלית בתוך מספר שעות בעלויות זניחות שכאמור לא דורשות תכנות או קוד. 

בנוסף את החנות הזאת אף אחד לא יכול לסגור לנו כי לא התנהגנו יפה (כמו באמזון או איביי למשל), החנות היא שלנו ואנחנו לא חייבים דין וחשבון לאף גורם. 

חסרונות: 

החנות בשופיפיי היא כמו קיוסק שנפתח באמצע הרחוב, אף אחד לא יגיע אלינו במיוחד אלא אם כן נתקל בנו בדרך (חיפוש בגוגל למשל), ולכן כדי לגרום לחנות להצליח נצטרך להזרים אליה תנועה של לקוחות מתעניינים מפייסבוק או גוגל למשל וכאמור תנועה עולה כסף וכמובן שצריכים לדעת מה עושים וללמוד את האסטרטגיות והטכניקות השונות שקיימות. 


למי זה מתאים? 

למי שכבר ניסה כמה פלטפורמות גדולות והחליט שהוא רוצה לבנות לעצמו מותג משלו שלא תלוי יותר בשום גורם חיצוני והחליט ללמוד את כל מה שקשור בשליחת טראפיק איכותי לחנות. 

שיווק שותפים: 

בשונה מפלטפורמות האיקומרס שדיברנו עליהם כאן למעלה, שיווק שותפים זהו עולם אחר ושונה לחלוטין, בשיווק שותפים אנחנו בעצם מדברים על להפוך להיות שותפים של בעל מוצר או קורס כלשהו, כאשר אנו מקבלים קישור ייחודי רק לנו שכל מי שיגיע דרכו וירכוש את הקורס או המוצר אנו נקבל עמלה מוסכמת מראש, 
גם אם הקורס יימכר כשאנחנו מבלים עם חברים בחוף הים דרך הקישור הייחודי שלנו. 

יתרונות: 

מאפשר לנו למכור כמעט הכל, כיום כמעט לכל מוצר, שירות או פלטפורמה גדולה כמו איביי ואמזון יש תוכניות שותפים שמאפשרות לנו להיות שותפים שלהם ולקבל נתח מהרווחים מכל מוצר שימכר דרכנו. 

בנוסף ברגע שבונים את כל המערך והמשפך השיווקי נכון, כל התהליך הופך להיות מאד אוטומטי ורק מצריך מאיתנו מעט זמן במהלך היום כדי לראות שהכל רץ כמו שצריך ושהתקציב שאנחנו מוציאים על פרסום מחזיר את עצמו ומייצר לנו רווח. 


חסרונות: 

החיסרון העיקרי הוא בכל הקשור להוצאה כספית גדולה עבור טראפיק (תנועה לאתר/דף נחיתה) אבל אם למדנו קורס איכותי על שיווק שותפים ועושים את הכל כמו שצריך המשפך השיווקי שנקים יכול להיות לנו מאד רווחי ועניין ההוצאה הכספית יהפוך להיות זניח. 

בנוסף חשוב להבין שמדובר בשיווק לכל דבר ועניין, עם הבנה מהיסוד של כל עולם השיווק, כולל פסיכולוגייה צרכנית, הקמת דפי נחיתה ועניינים טכניים כאלו ואחרים, זהו עולם מרתק בפני עצמו שלמידה מקצועית ורצינית שלו תהפוך אתכם להיות משווקי על ומבוקשים מאד בתחומכם גם כשכירים. 

למי זה מתאים? 

לכל מי שתחום השיווק מעניין אותו, מי שרוצה לייצר לעצמו מנגנון די פסיבי של הכנסות אך מוכן להשקיע גם בלמידה וגם בתקציבי פרסום שבהם יהיה ניתן להשתמש לטובת בניית המנגנון השיווקי של המוצר או השירות אותו נרצה לקדם. 

———– 

 

חושב שאני יכול לעזור לך להצליח במסע היזמות הפרטי שלך, 
כאן אפשר לקבוע איתי שיחת ייעוץ ללא עלות (רק בבקשה לקבוע רק אם החלטת שלהצליח זאת האופציה היחידה עבורך)  

עוד מהבלוג של אייל מדר
מיומנו של יזם דיגיטלי פרק 3 – החשיבה מחוץ לקופסא שהוציאה אותי לחופשי מכלוב הזהב של ההייטק.

מיומנו של יזם דיגיטלי פרק 3 – החשיבה מחוץ לקופסא שהוציאה אותי לחופשי מכלוב הזהב של ההייטק.

היומן האישי שלי כיזם דיגיטלי, איש שיווק ויועץ עסקי שנותן לך הצצה בלעדית לכל המעבר משכיר לבעל עסק מצליח עם
סיפור חיי

סיפור חיי

מרדף. זאת התחושה שהייתה נוכחת בחיי, כל חיי. לסיים צבא בהצטיינות, להתחיל וגם לסיים תואר ראשון, מהר מהר שלא ייגמר,
מיומנו של יזם דיגיטלי פרק 5 – אמזון בייבי!

מיומנו של יזם דיגיטלי פרק 5 – אמזון בייבי!

היומן האישי שלי כיזם דיגיטלי, איש שיווק ויועץ עסקי שנותן לך הצצה בלעדית לכל המעבר משכיר לבעל עסק מצליח עם
מולטיפוטנציאל

מולטיפוטנציאל

תמיד אהבתי ללמוד.כילד הייתי נוסע לספרייה העירוניתלהשאיל ספר וכבר בדרך חזרההייתי מסיים אותו.אמא שלי הייתה משתגעת מזה. וזה לא נעצר
מיומנו של יזם דיגיטלי פרק 4 – הפגישה ששינתה את הכל.

מיומנו של יזם דיגיטלי פרק 4 – הפגישה ששינתה את הכל.

היומן האישי שלי כיזם דיגיטלי, איש שיווק ויועץ עסקי שנותן לך הצצה בלעדית לכל המעבר משכיר לבעל עסק מצליח עם
מזבח ה"מה יגידו"

מזבח ה"מה יגידו"

לחלקנו זה קורה. מתעוררים בוקר אחד, באמצע החיים, וההארה נוחתת עלינו. בפעם הראשונה מבינים באמת, אנחנו לא במקום הנכון לנו,
הדרך אל הייעוד

הדרך אל הייעוד

כשאנשים מתייעצים איתיבנוגע לייעוד שלהם (וזה קורה המון),זה תמיד איכשהו מגיע לנקודהשל "איך לעזעזל אפשר להתפרנס מזה"?! תמיד רותמים את
איך לעשות פרסום ממומן בפייסבוק שעובד, לעסקים קטנים

איך לעשות פרסום ממומן בפייסבוק שעובד, לעסקים קטנים

כל עסק שמבוסס על מתן שירות, חי על לידים (Lead), להביא כמה שיותר מתעניינים שהביעו עניין בעסק,  השאירו את הפרטים
קורס שיווק דיגיטלי – כדאי?

קורס שיווק דיגיטלי – כדאי?

היומן האישי שלי כיזם דיגיטלי, איש שיווק ויועץ עסקי שנותן לך הצצה בלעדית לכל המעבר משכיר לבעל עסק מצליח עם
מימוש הנשמה

מימוש הנשמה

את פותחת את העיניים בבוקר, בקושי, חייבת רק עוד 10 דקות (ודי) במיטה, בלי לשים לב זה הופך לחצי שעה,
גלילה לראש העמוד